XII. Pivotoulky 2022 – Plassko

S mou, již tradičně trochu delší, prodlevou bych se rád vrátil k pivotoulkám severním plzeňskem v roce 2022, konkrétně okolím malebného městečka Plasy se zakončením v neméně kouzelných Radnicích…Na plzeńsko se rádi vracíme, již po třetí zde putujeme a opět jsme se setkali s divokou Střelou….

Start byl tradičně na pražském hlavním nádraží, jenž každým rokem kvete do krásy. Rychlíkem jsme dojeli do Plzně a odtud dále do Plas, kde jsme měli krásné ubytování v penzionu u Rudolfa II.

Ovšem první naše zastávka byla již na nádraží v Plasích, kde se po vystoupení po úmorné cestě nedalo odolat pozvání do malinké původní drážní boudy přímo na nádraží.

Po vydatné večeři jsme šli na kutě a těšili se na putování. To probíhalo příjeným udolím Střely až k chatové oblasti, kde jsme museli vystoupat na Čečín a odtud jsme se „doplazili “ do první hospůdky v Kočíně. Zde po příjeném osvěžení a pár utopencích a hermelínech jsme se vydali cestou necestou přes Čertovu hráz, což byl opravdu vpravdě pekelný počin. Strmé srázy bez možnosti přesnější orientace nás trochu mátly, ale nakonec jsme se dostali do vytoužených Kozojed, kde jsme na místím hřišti stihli hodně pozdní oběd a okoštovali Kozojedské pivko. Následný sestup do Liblína byl již rutinní záležitostí, ubytování zde bylo vcelku obyčejné ale po dlouhém dni to ani tolik nevadilo.

Další den jsme vystoupali úžasnou zámeckou alejí k Havlovým skalám a odtud už byl jen kousek na Libštejn, kterýžto jako romantická rozvalina poskytl nám chvilku k oddechu.

Přes lesní porost dále přes Kamenec, kde jsme s místními lehce zahájili májkovou sezónu, až do Radnice. Zde po náročném dni zasloužené občerstvení v pizzerii prohlídka městečka, městského pivováru a nakonec příjemné posezení v kavárně La Boema.

Mrkněte na pár zajímavých momentech z putování

Radnický potok
Libštejn
Kálův Libštejn
Chockov
Městský pivovar v Radnicích
Plasská idylka
Kočínská hospoda
…to byli ještě úsměvaví…
Lávka přes Střelu
Moment…vyletí ptáček
Jehličnany
Liblín
Kozojeder Bier
ufffff….
únavička
nepatřičné sklo
La Boema
Vilka jak z horou v Radnicích
a opět na lávce…
Báča oslavuje…
Radnické zátiší
Hotel Radnice
Rokycany ??
Malebné Radnice
Kamenecká zastávka
od Proška….
putování u mlýna
Lesem nelesem
špýchar Zavadilka
zámek Liblín
zámecká alej
..na život i na smrt
u Rudolfa II.
pivovar Plasy
druhá momentka
muhehe
Liblínský most
.. a řeka Berounka pod ním
rychle foť !