O mě

Jmenuji se Miroslav Kekrt a sběratelství se věnuji již více jak 20 let.Pocházím z malebného královského města Litoměřice, s bohatou pivovarnickou tradicí.Mým hlavním okruhem sběratelského zájmu jsou láhve pivní a limonádové ( sodovkové).Stránky ovšem pojednávají i o ostatním obalovém sklu jako jsou láhve od likérů, mléka, vína atd…Shromažďuji taktéž zajímavé archiválie z oblasti nápojového průmyslu ( účtenky, faktury, akcie, obch.korespondence, reklamní tiskoviny, tácky, etikety…) staré hospodské půlitry, reklamní plechové a smaltované cedule, sudy, bedýnky, stáčecí zařízení, pípy, výčepní stoly atd….

Ve své sbírce vlastním více jak 1000 ks lahví od piva a více jak 2000 ks lahví do sodovek a limonád, což je český a dost možná i evropský unikát….
S kolegy Janem Krouským, Jirkou Kalíkem a v neposlední řadě Milošem Kotrbou se snažíme ve chvilkách volna také své exponáty vystavovat a dostát jim tu a tam možnost spatřit “ světla světa “ v podobě uspořádané výstavy ( např. v r. 2009 Hustopeče, 2010 Mladá Boleslav, 2011 Liberec )

Rád bych se pokusil na těchto stránkách nejen informovat o sběratelství starých lahví jako takovém, ale i navázat nové kontakty se sběrateli a získat nový materiál do sbírky. V neposlední řadě pak se pokusím sestavit celorepublikový katalog lahví, jenž bude neustále v elektronické podobě aktualizován a doplňován o nové poznatky. Použiji s dovolením kolegů sběratelů dostupné zdroje z dílčích katalogů, ze sbírek, či náhodných zjištění v podobě nálezu varianty neznámých lahví či jejich částí ( střepů ), prokazatelně dokládající existenci daného exempláře.Práce to nebude jistě lehká a potrvá roky, i přesto předem děkuji za podporu a pomoc.

Jakékoli další připomínky, návrhy, spolupráci, diskuzi či nabídku velmi uvítám – viz.odkaz KONTAKT.