C.J.PODRASKÝ – zástupce Měšť.pivovaru Plzeň pro Ústí nad Labem

Dnes bychom vám rádi představili nový přírůstek do sbírek z nedalekého Ústí nad Labem….Jak je všeobecně známo, náš nejproslulejší pivovar plzeňský, neboli Měšťanský pivovar v Plzni, měl po celé monarchii svá oficiální zastoupení a sklady. Využíval tak své lokální zástupce k distribuci Prazdroje plošně po celé monarchii a bez větších nákladů tak dostal lahvové pivo i do nejvzdálenějšího kouta říše. Zástupci povětšinou kupovali pivo v sudech a na místě jej pak stáčeli do svých lahví.

Své zástupce vybírali páni měšťané svědomitě a lpěli tak na udržení dobrého jména plzeňského moku. Ne jinak tomu bylo v provincii Norböhmen, později známé spíše jako Sudety, tedy v severozápadních a severovýchodních příhraničních oblastech Ćech. Zde byli velcí a známí zástupci – Wilhelm Hippmann v Děčíně – Podmoklech, Hermann Seiche v Liberci, Franz Petrides v Teplicích atd….

Pro město Ústí nad Labem byl narátko ustanoven zástupce Carl Josef Podraský, jenž měl svou provozovnu v Hrnčířské ulici č.p. 10 v letech 1907 až 1909

Láhve se dochovaly v litrovém i 0,5 L provedení a jsou poměrně vzácné.