Černokostelecké vykulení 2015

Tak je to tu – konečně slíbovaná reportáž z minulého pivovarského víkendu…Jak již bylo flaškologické veřejnosti delší dobu avizováno, konalo se minulou sobotu 12.9. další setkání přátel starých lahví v Kostelci nad Černými lesy v tamním pivováře, v rámci akce VYKULENÍ 2015.

Opět ve spolupráci s partnerskou společností SELGEN PRAHA, předním českým šlechtitelem polních plodin, jsme připravili bohatý program na stánku STARE-LAHVE.CZ.

Již zmiňovaný SELGEN představil precizní vizualizaci nových odrůd sladovnického ječmene a za přímé účasti jeho odborníků jsme měli možnost dozvědět se o těchto odrůdách něco nového.

Jako dalším bodem programu byla autogramiáda knihy Pivovarnictví na Choceňsku, kterou provedl přímo autor publikace, Michal Hofman. Jen tak dál, Michale !!!

Hlavním tahákem nabitého celodenního programu byla ovšem sběratelská burza. Ta vypukla již krátce po 9 hodině, a probíhala s přestávkami až do večera. Dorazilo více jak 20 aktivních sběratelů z celé republiky, na čepu opět Černá svině a v zázemí pak dobrůtky na posilněnou.

Věřím, že každý z vás si nějakou tu drobnost odvezl do své sbírky, že jste obohatili sebe či kolegy cennými informacemi z našeho oboru, a že skvělá nálada, která na stánku panovala, alespoň na chviličku dala zapomenout starostem všedních dní….

Krásné počasí které nás po celý den provázelo, staré láhve a vychlazené pivko – kombinace opravdu lahodná… :-) viz fotogalerie níže.

V rámci burzy byly také představeny 2 zajímavé nálezy – lahev z pivovaru hraběte Šternberka v Cirkvicích a láhev z pivovaru v Čisté u Horek. Právě pro takové přírůstky je sběratelství tak krásné a zajímavé….co říkáte ?

Závěrem bych rád poděkoval … a to vlastně všem, za to že jste dorazili i přes leckdy opravdu velkou vzdálenost, že jste dovezli skvělou náladu, a hlavně za to že jsme společně dokázali najít si chvilku na našeho velkého koníčka a „zaburzovat“ si jako za starých časů bez internetu .. :-)

Velký dík patří pak zvláště :

Jirkovi “ Kunta Kinte “ za pomoc při přípravě a aranžování

Hansovi a SELGENU za podporu

Qwjetákovi za “ náš plac “ , úžasnou komentovanou noční prohlídku provozu a za skvělé pivko

Kaufmánkovi a dalším …

A zde pár fotek :-)  Těšíme se na vás opět za rok v Kostelci na Vykulení 2016 !!!

VYK 4      POŘADATESKÝ TÝM

VYK 6      BURZA SE JIŽ ROZJÍŽDÍ…

VYK 7      KAUFMÁNEK A JEHO FANS

VYK1     NÁVŠTEVNÍKŮV POHLED NA STÁNEK

burtza3      BYLO STÁLE O ČEM DISKUTOVAT :-)

burza     NĚKDO MI VYLIL PIVO !!!

burza2     STÁNEK PRASKAL VE ŠVECH

burza4 LÁHEV Z PIVOVARU HRAB. ŠTERNBERKA V CÍRKVICÍCH
burza5  ZAJÍMAVÁ VARIANTA LÁHVE Z PIVOVARU ČISTÁ U HOREK

Poznámka na závěr, příště by se hodil větší stánek, jako třeba tento 3m party stan, abychom se tam všichni dovnitř pohodlně vešli i včetně našich sběratelských kousků :)

Související příspěvky


1 komentář u Černokostelecké vykulení 2015

  1. Pivo jsem vylil já, protože ho jeden chytrej postavil na hranu pultíku. Alespoň můžeme pochválit Milana Starce – ta jeho Sviňka barví báječně (na mejch světlejch kalhotách zanechala působivé mapy).
    h

Komentáře jsou uzavřeny.