Vykulení 2016 a sběratelské setkání v Kostelci n.Č.L.

A opět je to za námi ! Další, v pořadí již 5. sběratelské setkání milovníků starých lahví a historie nápojového průmyslu proběhlo v sobotu 10.září a zde je malé ohlédnutí….Stalo se již tradicí že se setkáváme v areálu černokosteleckého zájezdního pivováru páně Vodochodského a Starce vždy v květnu a v září v rámci oslav nejlahodnějšího moku – Vysmolení a Vykulení.

I letos nechyběly http://stare-lahve.cz 

Stánek již od ranních hodin praskal ve švech , počasí přálo a na čepu byl tentokráte Plzeňák, světlý singlmalt z černokosteleckého pivovaru.

Občerstvení zajistila Renča za což dodatečně velký dík a pusa („mlask“ – pozn.redakce)

V téměř tropickém dni pivo nezvykle ubývalo, kolem 9 h se již trousili první nedočkavci. Celkem jsme registrovali na 40 sběratelů, což není malé číslo, pokud porovnáme návštěvnosti sběratelů starých lahví v rámci akcí pořádaných klubem KSK v Praze, kde jsme byli vždy tak trochu v ústraní…

Ale zde, v Kostelci, za skvělé podpory Selgenu a Qwětáka, máme skvělé zázemí, za které jsme skutečně srdečně vděční…

Mimochodem, opět bylo na stolech poměrně velké množství lahví, takže každý měl teoreticky šanci odvézt si domů pěkný úlovek. Proto i příště nezapomeňte dovézt své přebytky …

V rámci oslav mých 40tin jsem održel spousty zajímavých a milých dárků za něž ještě jednou mnohokráte děkuji. Jsem moc rád, že si i v dnešní uspěchané době najdete čas na setkání s lidmi, kteří mají stejné zájmy a že stále mezi námi je taková ta normální sběrtatelská vášeň ( někdy těžko krotitelná :-)…)

Nezapomeňme také připomenout veleváženému publiku klasické bytí o 12té -> což je v naší lahvařské hantýrce tradiční prezentace zajímavé a ojedinělé láhve –  v poslední době objevené či získané…

A tentokráte to byly kousky 2 – v prvním případě zajímavá hnědá litrová láhev z malého pivovárku Právovárečného měšťanstva obce Výslunní ( Sonnenberg ) v Krušných horách, ve druhém pak dosud neobjevená varianta vysokochlumecké Lobkowiczské erbovky…. ( v příloze fota s majiteli )

Na závěr se ještě sluší zmínit účast našeho stánku na podpisu a křtu Pivovarského kalendáře na rok 2017, kterého se mimojiné zúčastnil i známý muzikálový zpěvák Daniel Hůlka ( jak vidno na fotografii, i Dana zaujaly staré láhve, takže kdo ví, třeba se stane dalším sběratelem kousku naší pivovarské historie…)

Bilance je za námi, píši jak tak trochu ve stísněných podmínkách ( nejen časových ) ale i tak pevně věřím, že vás pobavila a že se opět v květnu příštího ruku v Kostelci n Č.L. setkáme na naše stánku…….

 

Míra

1-priprava bardi-oboru burzovni-rej dan-hulka-a-my diskuze hans-vyhlizi-nejakou-pecku chlumec-a-vasek klidek krest-kalendare mirek nakoupeno pivovar-kostelec renca sakra-mam-ji-nebo-ne sonnenberg-a-ja sonnenberg stanek-25 stanek v-zakulisi vys-chlumec-2 vys-chlumec-3 vys-chlumec za-kolik

 

 

Související příspěvky


1 komentář z Vykulení 2016 a sběratelské setkání v Kostelci n.Č.L.

  1. Míro, vždy když na svých stránkách hodnotíš účast „starých lahví.cz“ na vysmolení, či vykulení a všem děkuješ za to že přišli je to paráda, ale nějak se tu zapomíná na Tebe.
    Většinu dnů se každý z nás za něčím lopotí, aby uživil rodinu, postavil plot, opravil barák. Ubývá sluníčkových dní. A letošní květnové vysmolení i zářiové vykulení byly opravdu dny plné slunce. Nejen na nebi, ale i toho sběratelského ve stánku starých lahví.cz. Potkávají se tu lidé, kteří by se třeba nepotkali a leckdy bydlí kousek od sebe, opadá sběratelské rivalství a najednou spolu lidé umí mluvit. Skvělé pivo, něco k zakousnutí a doslova tvůrčí atmosféra s vůní Milošových palačinek. Mimo dojmů si občas člověk odváží i přírůstek do sbírky.
    Za tím vším je ale také pořádný kus práce a hlavně manažerský duch. Nějak to všichni už bereme jako samozřejmost………. Takže Míro, VELKÉ DÍKY a těším se na příště. Pepa.

  2. Pepo, hezky jsi to napsal. opravdu to asi většině z nás připadne jako samozřejmé. ale samo takové setkání nevznikne. Takže také: Míro – dík. Milan Vyšata

Komentáře jsou uzavřeny.