Výstava MALÉ DĚJINY PIVNÍ LÁHVE na zámku Děčín

Jak jste již měli možno zjistit z uveřejněného letáčku na naší úvodní stránce, byla zhruba před měsícem zahájena velmi zajímavá výstava o pivní láhvi, z jejíž vernisáže přinášíme krátkou reportáž…..Ano ano, dne 16.listopadu byla slavnostně zahájena výstava MALÉ DĚJINY PIVNÍ LÁHVE , na které se nemalu měrou podílíme zapůjčením exponátů.

Úkol to byl nelehký ale spolu s  Petrem a Fandou a šikovné Lucii a ostatním se nám to podařilo – a dílko, tedy výstava je na světě…

Vernisáž se nesla ve velmi poklidné atmoséře, kterou umocňovalo pivko z Létajícího pivovárku :-) Účast byla fantastická, dorazilo i několik flaškologů v čele s Honzou , Jirkou a samozřejmě Petrem, autorem nápadu. Debatující z řad laické veřejnosti obdivovali skvosty, které nás sběratele, drží celoročně nad vodou a vlévají nám sil do žil k překonávání různých strastí :-)

Hřejivé naslouchání hovorům o pivních lahví jsme museli ukončit odjezdem do domoviny, byť „party “ jistě pokračovala a možná i dost, v něketré z děčínských pivnic, až do rána ……

Na výstavě máte možnost shlédnout průřez vývoje pivní láhve, technologii výroby pivní láhve včetně interaktivních pomůcek, část sbírky pivních lahví z oblasti severozápadních čech a saského příhraničí ( zajímavé ! ) a dalších zajímavých artefaktů, jako je např.typologie uzavírek atd….

Z prvních reakcí při slavnostní vernisáži víme, že se výstava líbí a je tak zajímavým zpestřením stálých expozic zámku Děčín.

Více najdete na http://www.zamekdecin.cz
 
Výstava se koná až do 31.března 2018, takže máte spousty času si vše naplánovat, včetně prohlídky zámku samotného či města Děčína a přilehlého okolí.
 
Těšíme se na vaší návštěvu
Míra