Pivovar Zahrádka H 1

Novinkou v již druhém roce fungování našich stránek bude nabídka lahví ostatních kolegů sběratelů k prodeji či výměně…

První zmínka o pivovaru pochází z první poloviny 18. století, kdy bylo tehdejší malé panství se statkem a pivovarem v držení Jana Erazima Cukra z Talmfeldu. Po něm Zahrádku získává rytíř Mladota ze Solopysk, který rozšiřuje hospodářskou činnost a přestavuje i pivovar, který v sedmdesátých letech zaznamenává roční výstav přes 1300 hl. V úspěšné výrobě pak pokračuje i další vlastník panství – Alois Valenta.

Zlomem je další změna majitele panství – kolem poloviny 80. let kupuje statek i s pivovarem říšský poslanec a sládek Čestmír Lang. On i jeho stejnojmenný syn stáli za největším rozkvětem pivovaru, ale následně museli přihlížet i pozvolnému pádu tohoto provozu, který vyúsťuje ukončením várek v roce 1923. Firma ještě existovala další 5 let, nicméně vaření piva zde již obnoveno nebylo a proto lze oficiální datum ukončení provozu 1928 označit jako formální.

Nabízená lahev pochází z období kolem roku 1900 – tedy z doby největšího rozkvětu pivovaru, kdy jeho roční výstav kulminuje na 4 tis. hl.

 Láhev ze Zahrádeckého pivovaru má opis PIVOVAR ZAHRÁDKA, je na korek a obsahu 1 L.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁM NAPIŠTE NA      MKEKRT@ SEZNAM.CZ

Zahrádka4 Zahrádka1 Zahrádka2 Zahrádka3


1 komentář z Pivovar Zahrádka H 1

Komentáře jsou uzavřeny.